14 sep, 2022

Denes Toth vydáva EP s názvom Automagic.

Hudba    |    Novinky

Denes Toth vydáva EP s podporou svetových mien. Vyjde v berlínskom vydavateľstve New Tab Music. Dostupné bude aj na vinyle.

Slovenský hudobný producent, DJ a promotér Denes Toth si nemohol vybrať lepšie načasovanie vydania svojho druhého EP. Automagic vychádza po lete, počas ktorého si zahral na viacerých veľkých európskych festivaloch spolu s mnohými menami zo svetovej scény. 

 

 

Denesa Totha – jedného z najvýraznejších predstaviteľov nezávislej elektronickej hudby zo Slovenska – sme mohli vidieť na festivaloch Grape, Sziget, Balaton Sound (B my Lake stage) a na Beats for Love. V priebehu roka zdieľal spoločné pódium s hudobnými producentmi, ako sú Innellea, Monolink, Toto Chiavetta, Glowal, Matador, Eelke Kleijn, či Teenage Mutants. Okrem toho si zahral s ďalšími zaujímavými umelcami na večierkoch Moody, ktoré Denes Toth organizuje v Bratislave. Spomeňme srbského zástupcu vydavateľstva Afterlife Coeusa, dánskeho producenta Denisa Horvatha alebo berlínske duo Frankey & Sandrino, ktorých sme privítali na Moody Waves – letnej party plavbe po Dunaji.

 

 

Po úspešnom letnom klubovom a festivalovom účinkovaní prichádza hudobný producent, promotér a DJ so štúdiovým EP s názvom Automagic. Vychádza 16. septembra v berlínskom vydavateľstve New Tab Music, na ktorom sa Denes Toth pridá k menám, ako sú Kevin de Vries, Adana Twins, Carlo Whale, Echonomist, Final Request alebo Argia. EP Automagic obsahuje štyri skladby a v limitovanom množstve bude dostupné na vinyle v renomovanom berlínskom obchode Muting the Noise. 

 

Nové EP si budete môcť vypočuť na Spotify, na Apple Music a uvádza ich aj portál Beatport.com, kde na Denesovi Tothovi vyzdvihujú jeho monumentálnu muzikálnosť, mikroskopickú prácu s posunmi v melódiách a nenútenú energiu, ktorou disponujú všetky štyri tracky. Tracky z EP Automagic doposiaľ vo svojich setoch podporili mená ako Tale of Us, Innellea, Ame, Glowal či Adriatique.

Okrem štúdiovej práce Denes Toth pokračuje v organizovaní večierkov Moody a v popularizovaní sveta nezávislej elektronickej tanečnej hudby článkami a rozhovormi na blogu s názvom Moodyverse Music Blog. Najbližšia Moody párty, na ktorej zahrá aj Denes Toth, prebehne 14. októbra na Sundecku. Headlinermi októbrovej Moody budú Peter Makto a Gregory S z Maďarska, ale zahrajú aj Gustawson a Konik.

Text: Alexandra Paulovičová 

 

Don´t forget to follow your heartbeat!


Tento článok pre Vás pripravila: QueenB

Obleč sa do štýlu LoudLife.

Zobrazených 1–3 z 14 výsledkov

Najnovšie články na našom blogu.